Z dumą informujemy, że realizacja projektu pt. “Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego”, którego obecny całkowity koszt wynosi 59 866 141,69 zł przebiega bez większych problemów a obecne zaawansowanie (kwota wydatków kwalifikowanych rozliczonych w złożonych wnioskach o płatność) przekroczyło 50 % planowanych wydatków.
Projekt został opracowany przez samorządy wchodzące w skład subregionu północnego (tworzące Partnerstwo ds. realizacji projektu) pod kierunkiem ekspertów z biura doradczego Dobry Projekt. Nasi specjaliści byli również odpowiedzialni za przygotowanie kluczowego dokumentu – studium wykonalności.
Liderem przedsięwzięcia jest Powiat Kluczborski,
natomiast Partnerami są Gminy: Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wołczyn,
Pokój, Dobrodzień, Olesno, Rudniki, Zębowice, Praszka, Namysłów oraz Powiaty:
oleski i namysłowski.
Za koordynację realizacji projektu, rozwiązywanie bieżących problemów na linii bezpośredni realizator zadań (Partner Projektu) – instytucja zarządzająca RPOP, a przede wszystkim za sprawne i skuteczne składanie wniosków o płatność odpowiada Biuro Projektu które tworzą eksperci z naszej firmy: Artur Pelc- Kierownik projektu oraz Ewelina Niepiekło- Kochel, specjalistka ds. projektów. Jak sami mówią, realizacja tak dużego przedsięwzięcia, w którym współpracuje ze sobą tak wielu partnerów (jest ich aż 13!!) i obejmuje prawie 40 oddzielnych przedsięwzięć wymaga dobrej organizacji pracy oraz dużych umiejętności komunikacyjnych. Podkreślają również, że bez specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu realizacji projektów unijnych, w szczególności z branży infrastrukturalnej, trudno byłoby z sukcesem zrealizować takie działania.
Do tej pory, w ramach realizacji projektu, wybudowane zostały liczne drogi dla rowerów, ciągi pieszo-rowerowe, parkingi PARK & DRIVE oraz PARK & RIDE oraz zakupiono kilkanaście niskoemisyjnych autobusów wykorzystywanych do transportu publicznego na terenie subregionu. W najbliższej przyszłości, na liniach obsługiwanych przez PKS w Kluczborku, wdrożona zostanie dynamiczna informacja pasażerska, powstaną kolejne kilometry dróg rowerowych oraz wykonana zostanie budowa węzła przesiadkowego w Oleśnie (przy stacji PKP).
Jak dotychczas, jest to największy projekt, obejmujący tak duży obszar działania, jaki realizuje nasza firma. Jego efekty znacząco wpłyną na jakość życia mieszkańców w powiatach: kluczborskim, namysłowskim i oleskim.
Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Projekt współfinansowany projektu ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Oś priorytetowa III – Gospodarka niskoemisyjna – Podziałanie 3.1.1. Strategia niskoemisyjna w miastach subregionalnych






