Pożyczka do 74 tyś zł na założenie własnego biznesu! Oprocentowanie 0,56%!

Program Pierwszy biznes startuje w całej Polsce!

Od 17 listopada studenci, absolwenci i bezrobotni w całej Polsce będą mogli otrzymać nawet 74 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z instytucjami pożyczkowymi, które zajmą się obsługą wniosków i doradztwem.

Inicjator programu, czyli Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, przeznaczy w najbliższych latach aż 500 mln zł na rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie warunków dla powstawania nowych miejsc pracy. Program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” jest bowiem elementem rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia.

– Młodzi ludzie są bardzo przedsiębiorczy, mają nowe, świetne pomysły, a naszą rolą jest te pomysły wspierać. Cieszy nas, że startujemy z drugim etapem programu, która jest jedną z inicjatyw mających przeciwdziałać bezrobociu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. – W ciągu najbliższych kilku lat planujemy przeznaczyć na rozwój przedsiębiorczości 500 mln zł – dodał minister Kosiniak.

Od 17 listopada br. o pożyczkę będą mogły się ubiegać:

  • osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy,
  • absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu,
  • absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu,
  • studenci ostatniego roku studiów.

Więcej informacji na stronie BGK

http://www.bgk.com.pl/aktualnosci/3-11-2014-program-pierwszy-biznes-startuje-w-calej-polsce

Osoby zainteresowane pomocą w uzyskaniu pożyczki – zapraszamy!